Každé pondělí

Je pondělí a tak sedám k počítači přečíst si co je nového, ale hlavně komentář pana Kluse jr. Málokdy se stane, že bych téměř bezvýhradně souhlasil s někým, koho ani osobně neznám. Zvláště v komentářích na Novinkách. Zdá se, jakoby tam většinou psali ti „nejkompetentnější“ intelektuálové, kteří se snaží šokovat především tím, že obhajují názor, který musí být už z podstaty menšinový. Mají na to přece nárok. Jsou intelektuální elita, předurčena k tomu, aby vychovávala národ.

Například pan Pehe. Tento přítel amerického lidu a člen správní rady americké nadace Trust for Civil Society in  Central Europe (a mimo jiné i politický komentátor), před rakouskými volbami předpovídal, že kultivovaný rakouský národ vybere tu správnou cestu bez xenofobie a uzavírání se Evropě. Tak, tak by mu to vyšlo. Kdyby se později nezjistilo, že byly volby nezákonné. Tedy, bylo takřka půl na půl. Jeho další komentář sděloval, že „ano, téměř došlo k prohře“, ale jen díky hlasování méně vzdělaných a venkovských voličů. A to prosím v době, kdy se to ani nemohlo vědět.

Komentáře pana Klause mladšího jsou však úplně o něčem jiném. Nedemonstrují snahu o mou výchovu. Neříkají mi, že jsem xenofob, jen… komentují. A co víc. Říkají mi, že můj selský rozum a selský rozum spousty dalších, je naprosto v pořádku. Že ještě pořád platí, že červená je červená a zeď se má stavět od zdola nahoru. Takže, podívejte se také: https://www.novinky.cz/komentare/410063-komentar-do-bavorska-vaclav-klaus-ml.html