Pravda v obrazech?

Na téma pravdy již bylo napsáno mnoho článků, statí i knih. Vítězství pravdy oslavuje i heslo na prezidentské standartě. Vlastně má každý vlastní pravdu, to podle toho, jak je ji schopen vysvětlit a vůči ostatním obhájit. Někdy to jde takových extrémů, že se pravda vysvětlí tak, že se stane lží. Stačí to umět. Níže vám zprostředkujeme ukázku hodně zajímavé interpretace pravdy. Všimněte si, že se autor maskuje a změnil si hlas.

Pravda je, že byl poslanec Koten členem útvaru pohraniční stráže. To co není řečeno je fakt, že z rozkazu hájil zákony republiky v té době platné a všem známé. Neřečená pravda je také fakt, že odmítnou nástup do tohoto útvaru znamenalo existenčně ohrozit nejen sebe, ale i své nejbližší. Neřečená pravda je také fakt, že odmítnutí rozkazu byl trestný čin, s důsledky do konce života. To co je řečeno plyne z neznalosti a hlouposti. A tak se není co divit, že je autor anonymní.

Mimochodem. Sdělení že se do těchto jednotek rekrutovali příslušníci z nějakých skupin s vymytými mozky je nejen nepravda, ale také absolutní nesmysl. Nastupovali do něj muži z normálních, obyčejných rodin. Možná zde ještě není od věci připomenout, že byla vojenská povinnost povinná a vyhýbání se nástupu byl trestný čin. A pokud se jedná o označení „hrdlořez“, jedná se o stejný nesmysl, jakoby kdokoli řekl o autorovi tohoto videa že je „intelektuál“.

Závěry, které autorovi vyplynuly na konci videa jsou jistě nosným tématem tohoto nesmyslu. (Taky by mohl přidat, že kdo byl v pohraniční stráži, nemá rád ježky.)